Jak najlepiej myć samochód?

Mycie środka transportu najczęściej kojarzyło się z dylematem: zrobić użytek z myjni automatycznej, bezdotykowej, ręcznej czy może rozsądniej dokonać to samemu? Jakie z wymienionych rozwiązań jest najlepsze? Jak umyć samochód tak, by nie porysować lakieru? Najszybciej moglibyśmy wyczyścić pojazd w popularnych myjniach mechanicznych, które znajdziemy w istocie przy każdej dużej stacji paliw.

Wybierając określony program sprzęt myje szamponem, aktywną pianą, a także woskuje. Szybkość utworzenia usługi to największa zaleta myjni mechanicznych. Na nieszczęście mycie jest zazwyczaj niedokładne, a na domiar złego zdarzają się także mniejsze albo większe zarysowania lakieru, oraz uszkodzenia innych elementów. Posiadacze pojazdów obawiający się porysowania lakieru tak samo podczas czyszczenia mechanicznego, jak i ręcznego, mogą czerpać z propozycji tzw. myjni bezdotykowych. Klient sam myje samochód gorącą wodą z pianą przy użytkowaniu lancy ciśnieniowej, a potem spłukuje karoserię wodą.

Z kolei w wariancie automatycznym, zajęciem mycia steruje komputer, dostosowując program czyszczący do stopnia zabrudzenia nadwozia. Odmienny model wykorzystania wody stosują tzw. myjnie mobilne, jakich w ostatnim czasie przychodzi na terenie całego kraju. Za pomocą szczególnego pistoletu na nadwozie samochodu kierowana jest para wodna zmiękczająca nagromadzone zabrudzenia. Owe ostatnie są w kolejnym etapie usuwane za pomocą ścierki. Jak najbardziej nadal istnieje możliwość własnoręcznego wymycia nadwozia auta.

Kosmetyki samochodowe Kiehl, miękką ściereczka oraz 2 wiaderka wody i jesteśmy w stanie ruszyć do mycia. Jeśli mamy czas miejsce, by to wykonać, wtedy zaleca się samemu dbać o przywrócenie mu blasku.Powiązane słowa: